Spríjemnite si chôdzu na prechádzkach alebo túrach

Len 10,90€ za trekingové palice s ANTISHOCK rukoväťou, ktoré Vám spríjemnia chôdzu na prechádzkach, túre a napomôžu Vám k opore pri chôdzi a správnemu držaniu tela. Cena vrátane poštovného!

-64%
Spríjemnite si chôdzu na prechádzkach alebo túrach
Bežná cena:Výška zľavy:Ušetrili ste:
29.9-64%19
Toto bola časovo limitovaná akcia.
Akcia už skončila.

Podmienky:

 • Platnosť kupónov do 30.06.2018.
 • Počet kupónov nie je obmedzený.
 • Objednávku je potrebné zrealizovať prostredníctvom e-mailu fajn.zlava@gmail.com
 • Do objednávky je nutné uviesť: číslo a kód kupónu, meno a priezvisko, adresu doručenia, tel. číslo, názov a farbu tovaru.
 • Bez kompletných doručovacích údajov nie je možné objednávku vybaviť.
 • Tovar bude vyexpedovaný najneskôr do 14 pracovných dní odo dňa prijatia objednávky.
 • Kupón zahŕňa:

 • 1 pár trekingových palíc s Antishock rukoväťou
 • výber z farieb: modrá, červená, strieborná alebo čierna
 • poštovné a balné vrámci Slovenska
 • Kontakt

  ZUZUTEX s.r.o.
  Dobrovoľnícka 398/11
  075 01 Trebišov

  Tel.: +421918 410 162

  www.nayvyhodnejsie.sk


  Podrobnosti o zľave

  Trekingové palice
  - šetria kĺby a zaisťujú správne držanie tela pri chôdzi
  - sú vybavené systémom tlmenia vibrácií Anti-Shocks
  - majú ergonomickú protišmykovú plastovú rukoväť s nastaviteľnými pútkami
  - disponujú snímateľnými kruhmi (tanierikmi) a gumovými násadkami na hroty, ktoré zaisťujú stabilitu na blatistom teréne
  - nastaviteľná dĺžka tyče: od 0,6m do 1,35m
  - váha jednej palice: 360 g
  trekingove palice
  Vaše kĺby si vydýchnu, pretože časť záťaže sa prenáša na palice vybavené systémom tlmenia vibrácii Anti-Shocks, čím kĺby menej trpia, preto únava prichádza pomalšie.
  Pri chôdzi sú váhou tela a batohu najviac zaťažované bedrové kĺby, kolená, kríže, chrbtica a svaly nôh. Čím ťažší batoh, tým je záťaž výraznejšia. Kĺby sú zaťažované hlavne pri zostupe a trpia najmä chrupavky, čo môže zvyšovať riziko artrózy. Palice čiastočne odbremeňujú najviac zaťažované partie a samotné zaťaženie kolenného kĺbu znížia až o 30 percent. Často sa uvádza údaj, že palice pomáhajú pri dennej túre odľahčiť kolená až o 250 ton. Meraniami sa zistilo, že pri každom nasadení palíc odľahčíme nohám 5–8 kg za hodinu, čo robí približne 13 ton na rovine a 34 ton pri klesaní a stúpaní. S palicami vo veľkej miere odľahčujete aj svoje chodidlá. Odborníci tvrdia, že pri chôdzi po rovine odľahčia paličky nohy o 5 kg na jeden krok, do kopca až o 8 kg.
  trekingove palice
  Použitie trekingových palíc
  Trekingové palice poskytujú oporu telu najmä pri výstupoch. Celkovo zvyšujú stabilitu, najmä pri nosení ťažkých batohoch v mokrom teréne, či pri prechádzaní potokov. Veľkou chybou je aj používať namiesto trekingových palíc napríklad palice na bežky. Dĺžku palíc volíme takú, aby predlaktie tvorilo s ramenom približne pravý uhol (ako pri lyžovaní). Pri stúpaní musia byť palice kratšie ako pri klesaní. Pri traverze ich nastavíme podľa potreby, palica bližšie ku svahu bude kratšia. Pri krátkych traverzách nemusíme dĺžku palíc prestavovať, jednoducho uchopíme palicu pod rúčkou v správnej výške.

  Palice používame obidve. Ruky visia uvoľnene v pútkach. Nasadenie palíc blízko tela prinesie väčšie odľahčenie, viac šetrí svalstvo rúk, lepšie sa prenáša zaťaženie. Nasadenie palíc ďalej od tela znižuje odľahčenie a stabilitu. Pri zostupe umiestňujeme palice pred telom a môžeme mať dlane aj na vrchu rukoväte. Použijeme tú palicu, ktorou nohou vykročíme (pravá noha, pravá palica).