CHIA semienka 1000g balenie

Vyskúšajte zázračné semienka CHIA, ktoré sa stanú obľúbeným pomocníkom pri redukcii váhy a s antioxidačnými účinkami pre vaše zdravé telo a jeho správne fungovanie. Len 3,90€ za 1kg balenie v premium kvalite!

-43%
CHIA semienka 1000g balenie
Bežná cena:Výška zľavy:Ušetrili ste:
6.9-43%3
Toto bola časovo limitovaná akcia.
Akcia už skončila.

Podmienky:

 • Pri objednávke je potrebné vyplniť adresu doručenia.
 • Počet kupónov na jednu osobu je neobmedzený.
 • Po prijatí úhrady Vám tovar automaticky odošleme na Vašu doručovaciu adresu najneskôr do 10 pracovných dní.
 • Poštovné a balné v sume 3,00€ sa automaticky pripočíta k objednávke a platí na max. 4 kupóny.
 • Doručuje slov.pošta - balík na poštu!
 • Kupón zahŕňa:

 • CHIA semienka
 • 1kg balenie
 • pôvod krajiny Mexiko
 • prémiová kvalita
 • Kontakt

  ML - VIA s.r.o.
  Centrum 29/34
  017 01 Považská Bystrica

  Tel.: +421948 558 809


  Podrobnosti o zľave

  Chia semienkaideálnym zdrojom proteínov, vlákniny, kvalitných sacharidov a zdravých tukov, medzi ktorý zaberajú veľký podiel omega 3 mastné kyseliny.
  Sú plné vlákniny, ktorá stimuluje optimálnu činnosť čriev, a obsahujú antioxidanty.
  Viažu na seba vodu, vďaka ktorej napučia, takže vás veľmi ľahko zasýti, a to bez nadbytočných kalóriu.
  Predstavujú prirodzenú cestu, ako telu dodať dôležité vitamíny a minerály, ako je železo, vápnik, zinok, draslík, horčík, fosfor alebo bór, ktorý je dôležitý pri stavbe kostí.
  Blahodarné účinky konzumácie CHIA semienok:
  - pomáha znižovať hladinu cholesterolu
  - priaznivo ovplyvňuje krvného obehu a tlaku
  - znižuje hladinu cukru v krvi
  - účinný pomocník pri redukčnej diéte
  - vysoký podiel vlákniny
  - Chia absorbujú až 12-násobok svojej hmotnosti. Vytvára s vodou gél
  - priaznivý vplyv na žalúdok a trávenie
  - prečisťujú steny tráviaceho traktu a črevá. Napomáhajú tráveniu, vstrebávanie živín vitamínov a minerálov do krvi. Urýchľujú látkový metabolizmus.
  - odporúčame pri problémoch so zápchou
  - telo nehladuje, získava energiu a zabraňuje strate svalov
  - Chia absorbujú 10 krát svoju hmotnosť vo vode. Zaháňa pocit smädu.
  - skvele hydratuje a dodáva energiu pri športovej záťaži
  - znižuje krvný tlak
  - znižuje hladinu LDL cholesterolu
  - obsahuje Omega-3 (kyselina alfa-linolénová, ALA) - životne dôležité tuky
  - chráni pred zápalom, ako je artritída a ochorenie srdca
  - Chia semienka majú vyšší obsah omega-3 než losos
  - vysoký obsah fosforu, železa, zinku, draslíka, magnézia a vitamínov v prírodnej forme
  - silný antioxidant
  - podporuje správnu funkciu srdca a ciev
  - bezlepková potravina

  Semienka sú veľmi malé a nemajú žiadnu chuť, preto s nimi môžete jesť ranný jogurt, musli, domáci chlieb, šalát alebo akékoľvek vaše obľúbené jedlo. Výsledná chuť sa nezmení, len váš pokrm bude bohatší na cenné živiny.
  Chia semienkami sa bez obmedzenia môžu najesť deti, dospelí i seniori, ku zdraviu prispievajú aj tehotným ženám a športovcom.

  Chia semienka obsahujú
  Aj dnes sú chia semienka spájaná so športovcami a náročnými fyzickými aj psychickými výkony. Obsahujú totiž veľké množstvo sacharidov, bielkovín (2x viac ako v iných semenách), tukov a to najmä zdravých, kyseliny alfa linoleovej a omega-3 mastné kyseliny. Tie tvoria až 60% z celkového obsahu tuku v šalvie obsiahnutých. Omega-3 mastné kyseliny znižujú hladinu cholesterolu v krvi a sú známe pre svoje pozitívne účinky na kardiovaskulárny systém.
  Ďalej chia semienka obsahujú množstvo vlákniny, dvojnásobné množstvo draslíka ako je obsiahnuté v banánoch a päťnásobné množstvo vápnika ako je v mlieku, sodík, železo, zinok, fosfor, magnézium, vitamín A, tiamín, riboflavín, niacín, kyselinu listovú, vitamín C, vitamín E, mangán.

  Použitie:
  Nielen pre veľké množstvo proteínov, ktoré napomáhajú regenerácii tkanív, sú chia semienka užívané športovcami. Vyhľadávané sú aj pre svoje skvelé hydrofilné vlastnosti.
  Viažu na seba veľké množstvo vody, vďaka čomu dokážu zväčšiť svoj objem až dvanásťkrát. Naviazaním vody na chia semienka vznikne gél (v pomere 1 diel semienok na 9 dielov vody), vďaka ktorému je telo veľmi dobre hydratovaní zvnútra a pripravené na náročné športové výkony.
  Vďaka týmto schopnostiam sa chia semienkam niekedy prezýva semienka bežcov. Schopnosť niekoľkonásobne zväčšiť svoj objem, možno tiež využiť pri rôznych diétach.
  Objem a zároveň vysoký podiel vlákniny prináša vytúžený pocit sýtosti. Chia semianka sa môžu stať žiaduce súčasťou jedálnička celiatikov čiže ľudí, ktorí musia dodržiavať bezlepkovú diétu.
  Chia semienka totiž neobsahujú žiadny lepok. Aj ľudia s diabetes ocenia vlastnosť znižovať hladinu cukru v krvi. Nasatím vody, sa z drobných chia semienok utvorí jemný gél, ktorý v žalúdku tvorí bariéru ktoré spomaľuje procesy tráviacich enzýmov.
  Predlžujú premenu sacharidov na jednoduché cukry, čím zabraňujú náhlym výkyvom hladiny cukru v krvi. Pomalší premenou stabilizujú hladinu cukru v krvi. Látky obsiahnuté v chia semienkach pôsobia na spevnenie a pružnosť vlasov či nechtov.
  Žiadaný účinok bude mať pre ľudí, ktorí majú problémy s pokožkou, lámavosťou nechtov a vlasov. Pre veľký obsah vápnika je vhodným doplnkom stravy pre deti, ktoré ho potrebujú k rastu, tehotné alebo napr. ženy po tridsiatke u ktorých dochádza k úbytku vápnika v tele, ktorého dôsledkom je rednutie kostí.
  Výborné nutričné ​​hodnoty chia semien využijú predovšetkým starší ľudia, športovci, ľudia pri zdravom chudnutí alebo napríklad vegetariáni a vegáni na doplnenie svojej stravy. Konzumovať ho môžu všetci, ktorí majú radi zdravú výživu a chcú dopriať svojmu telu kvalitnú potravinu.

  Použitie a dávkovanie: Chia je výborným doplnkom do rôznych jedál, napr. do pečiva, jogurtov, omáčok, nápojov. Odporúčaná maximálna denná dávka je 25 gramov = 2 čajové lyžičky