Zájazd do čarovného údolia Wachau

Zavítajte s nami do čarovného údolia Wachau – oblasť patriaca Dolnému Rakúsku, ktorá pre množstvo historických pamiatok je zapísaná do Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

-39%
Zájazd do čarovného údolia Wachau
Bežná cena:Výška zľavy:Ušetrili ste:
39.5-39%15.5
Toto bola časovo limitovaná akcia.
Akcia už skončila.

Podmienky:

 • Termín zájazdu: 29.09.2018
 • Rezerváciu je potrebné poslať do CK na adresu: legiotour@legiotour.sk , kde uvediete Vaše údaje a ako prílohu je potrebné poslať kupón.
 • Kupón zahŕňa:

 • 1 dňový zájazd do údolia Wachau: Krems an der Donau, Dürstein, Melk pre 1 osobu
 • V cene je zahrnuté: prepravavozidlom značky Mercedes, kvalifikovaný sprievodca počas zájazdu
 • V cene nie je zahrnuté prípadné vstupné do vybraných objektov:
 • Stift Melk: možnosť zabezpečenia skupinového vstupného (skupina nad 20 osôb): cca 10,50 € - 12,50 € / osoba
 • Uvedené vstupy sú orientačné. (CK nezodpovedá za možné zmeny cien vstupov počas roka).
 • V cene nie je zahrnuté – ale odporúčame: poistenie liečebných nákladov v zahraničí – ponúkame uzatvorenie poistenia u nás prostredníctvom poisťovne Union, príp. zabezpečenie poistenia individuálne.
 • Možnosť zakúpenia obojsmernej miestenky v autobuse v cene: 5 € / osoba – umožňuje prednostný výber miesta v autobuse (je potrebné nahlásiť pri rezervácii zájazdu).
 • Kontakt


  Legiotour s.r.o.
  Račianska 33
  831 02 Bratislava
  Zobraziť trasu

  Tel.: +421903 452 900

  www.legiotour.sk


  Podrobnosti o zľave

  Zavítajte s nami do čarovného údolia Wachau – oblasť patriaca Dolnému Rakúsku, ktorá pre množstvo historických pamiatok je zapísaná do Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.
  wachau
  Krems an der Donau – mestečko ležiace na Dunaji je nazývané aj mestom kultúry. Patrí k najstarším rakúskym mestám. Okrem pekného historického centra zaplnené útulnými kaviarničkami máte možnosť navštíviť: Mestské múzeum vína, Steiner Tor, Piaristenkirche ako aj netradičné Múzeum karikatúry. Po prehliadke sa presunieme do mestečka Dürstein.

  Dürstein – našou ďalšou zastávkou bude práve toto zaujímavé mestečko nazývané aj perlou Wachau. Je preslávené hlavne vďaka histórii hradu Künringerburg, v ktorom bol väznený anglický kráľ Richard I. Levie srdce. Kráľa uväznil vojvoda Leopold V. pre vyrovnávanie si účtov. Dnes ostala z hradu už len zrúcanina týčiaca sa nad mestečkom. Po prehliadke presun do Melk.

  Melk – poslednou zastávkou je mestečko Melk, známe pre veľkolepý benediktínsky kláštor (Stift Melk). V knižnici kláštora sa nachádza viac ako 100 000 zväzkov a písomností. Kláštor je jedným z najočarujúcejších objektov postavených v barokovom štýle. V 17.storočí bol zničený nájazdom Turkov. Dnes slúži ako sídlo pre benediktínskych mníchov. Súčasťou komplexu je cirkevné gymnázium ako aj prekrásna záhrada. V mestečku Melk náš výlet končí, čaká nás už len návrat do Bratislavy.