Budapešť s návštevou Tropicaria

Jednodňový zájazd do Budapešti - návšteva Tropicaria Oceanaria v obchodnom centre Campona spojená prehliadkou mesta Budapešť za skvelých 24€!

-39%
Budapešť s návštevou Tropicaria
7dní 
2h 
43m 
56s 
Pôvodne: 39,50€ 24 Kúpené: 0x

Podmienky:

 • Termíny zájazdu:
 • 30.03.2019 - VYPREDANÉ
 • 01.06.2019
 • 19.10.2019
 • Rezerváciu je potrebné poslať do CK na adresu: legiotour@legiotour.sk , kde uvediete Vaše údaje a ako prílohu je potrebné poslať kupón.
 • Kupón zahŕňa:

 • 1 dňový zájazd do Budapešti: návšteva Tropicaria Oceanaria v obchodnom centre Campona spojená prehliadkou mesta Budapešť pre 1 osobu
 • V cene je zahrnuté: spiatočná preprava autobusom,
 • sprievodca počas zájazdu
 • V cene nie je zahrnuté vstupné: 8,5€ / dospelá osoba, dieťa od 4 - 18 rokov v cene: 6,5€ a deti do 4 rokov grátis
 • V cene nie je zahrnuté – ale odporúčame: poistenie liečebných nákladov v zahraničí – ponúkame uzatvorenie poistenia u nás prostredníctvom poisťovne Union, príp. zabezpečenie poistenia individuálne.
 • Možnosť zakúpenia spiatočnej miestenky v cene: 5 EUR / osoba – umožňuje prednostný výber sedadla v autobuse.
 • Kontakt

  Legiotour s.r.o.
  Račianska 33
  831 02 Bratislava

  Tel.: +421903 452 900

  www.legiotour.sk


  Podrobnosti o zľave

  Jednodňový zájazd do Budapešti: návšteva Tropicaria Oceanaria v obchodnom centre Campona spojená prehliadkou mesta Budapešť


  Budapešť – hlavné mesto „Uhorského kráľovstva“ je považované aj za Paríž východu. Tvoria ho vlastne 2 mestá po oboch stranách Dunaja:
  Buda – Budín: na pravom brehu ovenčená hrebeňom hôr
  Pest – Pešť: jej väčšia časť na plochom východnom brehu
  Poloha na Dunaji, nádherné stavby, múzeá, divadlá, zelené parky a príjemná atmosféra robia z Budapešti jedno z najzaujímavejších miest Európy. Panoráma na brehu Dunaja je zaradená medzi pamiatky svetového dedičstva UNESCO.

  46629259 (S)
  - jednodňový zájazd do Budapešti
  - prehliadka Budapešti s kvalifikovaným sprievodcom
  - návšteva obchodného centra Campona, v ktorom sa nachádza najväčšie morské akvárium v Strednej Európe – Tropicarium Oceanarium
  - cena je platná pre jednu osobu
  - nástupným miestom je Bratislava

  Program zájazdu:
  - odchod z Bratislavy cca o 06:30h
  - príchod do Budapešti autobusová a pešia prehliadka mesta s kvalifikovaným sprievodcom
  - presun do obchodného centra Campona – návšteva Tropicaria Ocenaria, osobné voľno v centre
  - návrat do Bratislavy vo večerných hodinách


  Prostredie v ktorom sa Tropicarium nachádza ponúka návštevníkom viacero možností na príjemné strávenie času. Nákupné centrum Campona obsahuje množstvo obchodov, reštaurácií a iných služieb (zmenáreň, kaderníctvo, solárium, kino, lekáreň, banka a pod.).

  Návštevníkom okrem života v hlbočine ponúka vidieť aj kúsok dažďového pralesa, v ktorom každú štvrťhodinu zahrmí, spustí sa dážď a blesky sa kľukatia nad lenivo odpočívajúcimi mississipskými aligátormi. Mimo toho, v Tropicariu je možné vidieť aj najväčšie morské akvárium v Strednej Európe, žraločie akvárium s objemom 1,4 miliónov litrov slanej vody, v ktorom 8 ks dvojmetrových žralokov a niekoľko stoviek rôznych druhov farebných rybiek spolunažíva v pokoji.
  Okrem obrovského akvária je tu možné zhliadnuť ešte aspoň 50 druhov iných ,,menších" (5-40 000!! litrových) akvárií a terárií.
  59133299 (S
  Počas pobytu môžete navštíviť:
  V 1. sále môžeme vidieť ryby maďarskej fauny, medzi nimi sú aj chránené ryby Maďarska. Je ich možné pozorovať vo svojom prirodzenom životnom prostredí, vo vonkajšej nádrži.

  Postupovaním ďalej sa ocitáme v hĺbke dažďového pralesa, veď tu nám ponad hlavy voľne lietajú farebné exotické vtáky, a s hravou ľahkosťou poskakujú malé hodvábne opičky-kosmáče, nehovoriac o zelených, žltých, červených a inofarebných hadoch, ktoré sa tu elegantne rozťahujú.

  V nasledujúcej sále vstúpi človek do sveta aligátorov a tropického dažďového pralesa.
  V galérii čakajú na návštevníkov chameleóny, obrovské korytnačky, pavúky a škorpióny, samozrejme, že oni nie voľne...
  V sladkovodnej časti môžu návštevníci vidieť ryby žijúce v prostredí vernom ich pôvodnému, nádherným a nedotknutým jazerám Ázie a Afriky, plávajúce medzi fantastickými zelenými vodnými rastlinami a skalami.

  Tu sú ,,hviezdami" piraje, darmo, ich povesť nie je dokonalá....

  Uchvacujúci pohľad je na 11 metrový pozoruhodný tunel a na obrovské 4 metre hlboké žraločie akvárium, kde len ,,na dotyk ruky“ nad hlavami návštevníkov plávu strašidelne vyzerajúce žraloky - tigrované, leopardie a útesové. Kvalifikovaní ošetrovateľovia Tropicaria, disponujúci potápačským certifikátom sa týždenne potápajú, aby zo svojich rúk nakŕmili žraloky a vyčistili ich nádrž. Príležitostne rozdajú týmto dravcom 12-15 kg morských rýb. Kŕmenie žralokov okrem pár výnimiek, prebieha pravidelne každý štvrtok medzi 3-4 hodinou.

  Nádrž, kde návštevníci môžu hladkať raje-patrí právom medzi najobľúbenejšie. Tu, pod dohľadom a za pomoci ošetrovateľov môžu ručne kŕmiť a dotýkať sa týchto anjelských tvorov s hodvábnou kožou .

  V darčekovom obchode Tropicaria si každý môže nájsť pre seba vhodný darček, spomienku, pohľadnicu, atď., ktorú by si po návšteve rád vzal so sebou. Prostredníctvom DVD alebo VHS môže svoje zážitky ukázať doma svojej rodine i priateľom.

  Obchod ponúka vlastné produkty: zaujímavú skladaciu kocku o Tropicariu, hracie karty, držiak na písacie potreby, maďarské a cudzojazyčné brožúry, poznávacie VHS a DVD o Tropicariu, pohľadnice, zvieracie leporelá a iné výrobky.