Víkendový zájazd do svetoznámych Benátok

3 dňový víkendový zájazd do svetoznámych BENÁTOK len teraz za skvelých 57€/osoba. Poďte s nami poznávať krásy romantických Benátok.

-34%
Víkendový zájazd do svetoznámych Benátok
Bežná cena:Výška zľavy:Ušetrili ste:
87-34%30
Toto bola časovo limitovaná akcia.
Akcia už skončila.

Podmienky:

 • Termíny zájazdu:
 • 24.05. - 26.05.2019
 • Rezerváciu je potrebné poslať do CK na adresu: legiotour@legiotour.sk , kde uvediete Vaše údaje a ako prílohu je potrebné poslať kupón.
 • Kupón zahŕňa:

 • Víkendový zájazd do svetoznámych Benátok pre 1 osobu
 • V cene je zahrnuté: preprava autobusom značky Mercedes, technický sprievodca
 • V cene nie je zahrnuté:
 • zakúpenie lístka na loď VAPORETTO
 • dva druhy lístkov na loď a to:
 • LEN z prístavu do Benátok a späť 16€/osoba
 • Z prístavu do Benátok a v rámci Benátok po Grand Canale – (celosieťový) 20 €/osoba
 • Povinný vstupný poplatok pre turistický autobus cca 6 € / osoba rozpočíta sa na počet osôb v autobuse a hradí sa priamo na mieste
 • Vstup turistu do mesta Benátok cca 3€/osoba – hradí sa priamo na mieste
 • V cene nie je zahrnuté – ale odporúčame: poistenie liečebných nákladov v zahraničí ( ponúkame Vám možnosť poistiť sa v našej CK poisťovňou UNION).
 • Tieto príplatky sa platia až na mieste
 • možnosť zakúpenia spiatočnej miestenky v cene: 5 EUR / osoba – umožňuje prednostný výber sedadla v autobuse
 • Kontakt

  Legiotour s.r.o.
  Račianska 33
  831 02 Bratislava

  Tel.: +421903 452 900

  www.legiotour.sk


  Podrobnosti o zľave

  Najkrajšia farebná lagúna Európy zdobená čipkami a benátským sklom

  Benátska lagúnachránená ostrovom Lido – súbor súostroví, ktoré očaria svojou jedinečnosťou. Magické mesto Benátky, ostrov Murano - známe výrobou Benátskeho skla, ostrov Burano s prenádhernými čipkami - to všetko vám ponúkame vidieť a zažiť!
  96049461 (S)
  Mesto Benátky, leží v zátoke Jadranského mora, 4 km od pevniny v Benátskej lagúne je postavené na 118 malých ostrovoch a spája brehy 400 kameninových mostov. V dňoch zvaných „aqua alta“ (vysoká voda), ktorých býva každoročne priemerne 54, sa tu zvýši hladina mora až o 90 cm.

  Počas voľného programu máte možnosť prechádzať sa zákutiami s obchodíkmi a stánkami so suvenírmi a malebnými uličkami tohto mesta zahaleného rúškom tajomstva, s nespočetnými kanálmi, ktoré brázdia gondoly, a zároveň odkrýva všetky svoje nevšedné krásy !!! Môžete si posedieť v kaviarničke, kde pri káve a živej hudbe môžete obdivovať nádheru okolitých stavieb.

  - piatok 24.05.2019 cca o 22,00 hod. večer odchod z Bratislavy
  - v sobotu ráno 25.05.2019 - 7,00 - 7,30 príchod do prístavu Punta Sabbioni a
  odtiaľ presun loďou na Námestie Sv. Marca, počas plavby možnosť vidieť nádhernú panorámu Benátok
  - večer v sobotu 25.05.2019 odchod loďou do Punta Sabbioni, následne autobusom domov - odchod autobusu z parkoviska cca o 20,30 hod.
  - príchod do Bratislavy v ranných hodinách v nedeľu 26.05.2019
  - k dispozícií vám bude odovzdaná mapka
  - zájazd je bez ubytovania

  Najznámejším obrazom Benátok je Námestie svätého Marka, kde sa nechávajú turisti fotografovať pri kŕmení holubov a stoja v dlhom rade na prehliadku Baziliky sv. Marka. Dopravnou tepnou je Canal Grande, 4 km dlhý a asi 70 m široký kanál, ktorý prechádza priamo stredom mesta.. V meste zaisťujú dopravu motorové lode, ktoré brázdia kanály, pre turistov sú k dispozícii klasické gondoly, ktoré tvoria neodmysliteľnú časť života v Benátkách už od 11. storočia. Štíhlym trupom a plochým dnom (10,15 m dlhá a 1,40 m široká) sú prispôsobené pre plavbu úzkymi a plytkými kanálmi. Štíhlym trupom a plochým dnom sú prispôsobené pre plavbu úzkymi a plytkými kanálmi. Gondola je smerom k prove mierne zahnutá doľava, čo zabraňuje tomu, aby sa točila stále dookola.
  27511023 (S)
  Zaujímavosti a pamiatky mesta
  Canal Grande - kanál je dôležitá dopravná tepna Benátok, ktorá prepája hlavné vlakové, autobusové stanice s najvyhľadávanejším turistickým miestom ktorým je Námestie sv. Marka (Piazza San Marco) – "Je to najkrajší salón Európy, ktorému slúžiť za strop si zaslúži iba nebo“. Sú to údajne slová Napoleona I. - tvorí centrum starého mesta, celé je pokryté mramorovými doskami a obklopené Bazilikou sv. Marka, zvonicou - Kampanila, Vežovými hodinami a budovami prokuratúr s arkádami.

  Najvýznamnejšia svetská stavba je nádherný Dóžov palác- z ružového veronského mramoru, spočíva na vyčipkovaných arkádach.

  Nemenej slávnou stavbou na námestí je aj Bazilika sv. Marka – Basilica di San Marco. sa označuje aj za „Basilica d´Oro“ (zlatá bazilika). So svojimi piatimi kupolami a dvoma bočnými loďami je jedným zo symbolov Benátok.

  V Benátkach je viac ako 900 palácov. Líšia sa svojou veľkosťou, štýlom, ale jedno majú spoločné. Každý palác má čelnú stranu obrátenú ku kanálu, ostatné tri steny sú bez výzdoby a sú menej zaujímavé.

  Z nespočetného množstva kostolov a chrámov možno spomenúť kostol Santa maria della Salute.
  V neposlednom rade možno Vás zaujme Arzenál, ktorý bol benátskou lodenicou a od konca 17. storočia dokonca najväčšou a najvýkonnejšou na svete. V čase najväčšieho rozkvetu táto lodenica zamestnávala až 16.000 robotníkov.

  Jeden z najznámejších mostov je Ponte di Rialto, ktorý ako jeden z troch spája obe časti mesta rozdelené kanálom. Mramorový oblúk 48 m dlhý dopĺňajú dve rady obchodov.