Impozantná výstava ruží v Badene

Zavítajte s nami do čarovného Viedenského lesa a do malebného kúpeľného mestečka Baden kde sa koná výstava ruží. Len teraz za 19€/osoba!

-46%
Impozantná výstava ruží v Badene
7dní 
2h 
58m 
31s 
Pôvodne: 35,50€ 19 Kúpené: 0x

Podmienky:

 • Termíny zájazdu:
 • 08.06.2019 - VYPREDANÉ
 • 15.06.2019
 • 22.06.2019 - VYPREDANÉ
 • Rezerváciu je potrebné poslať do CK na adresu: legiotour@legiotour.sk, kde uvediete Vaše údaje a ako prílohu je potrebné poslať kupón.
 • Kupón zahŕňa:

 • 1 dňový zájazd Viedenský les – park kláštora Heiligenkreuz a dni ruží v mestečku Baden pre 1 osobu
 • preprava autobusom
 • sprievodca počas zájazdu
 • V cene nie je zahrnuté: vstupy do individuálne vybraných objektov
 • V cene nie je zahrnuté – ale odporúčame: poistenie liečebných nákladov v zahraničí – ponúkame uzatvorenie poistenia u nás prostredníctvom poisťovne Union, príp. zabezpečenie poistenia individuálne.
 • Možnosť zakúpenia obojsmernej miestenky v autobuse v cene: 5 € / osoba – umožňuje prednostný výber miesta v autobuse (je potrebné nahlásiť pri rezervácii zájazdu).
 • Nástupné miesto: Bratislava - bez príplatku
 • Kontakt

  Legiotour s.r.o.
  Račianska 33
  831 02 Bratislava

  Tel.: +421903 452 900

  www.legiotour.sk


  Podrobnosti o zľave

  Zavítajte s nami do čarovného Viedenského lesa a do malebného kúpeľného mestečka Baden – spoznajte jeho históriu od čias Rimanov až po 20. storočie a navštívte impozantnú výstavu ruží: Rosarium v Doblhofparku.
  Neuveriteľné množstvo vzácnych ruží v oranžérii vás nadchnú.

  baden

  - jednodňový zájazd do Viedenského lesa – park kláštora Heiligenkreuz a do rakúskeho mestečka Baden
  - prehliadka mesta: kúpeľný park, Congress-Casino, rímske kúpele, Beethovenov dom, múzeum hračiek, múzeum Františka Jozefa ako aj najstaršie múzeum Dolného Rakúska: Rollettmuseum
  - návšteva impozantnej výstavy ruží v Rosarium, Doblhofpark
  - cena je platná pre jednu osobu
  - nástupným miestom je Bratislava – športová hala Pasienky

  baden
  Baden

  Kúpeľné mestečko Baden leží iba 26 km od Viedne v kraji Dolné Rakúsko. Ponúka pestrú paletu kúpeľov, liečivých prameňov, parkov, záhrad, kaviarní, vinární a pod. História Baden má bohatú históriu spojenú hlavne s kúpeľníctvom. Svoj lesk získali už za Rimanov a liečivé sírne pramene mestečka velebil už sám cisár Marcus Aurelius. Bol obľúbeným letoviskom známeho rodu Habsburgovcov – cisár Franz Jozef II. vyhlásil kúpele Baden za svoje letné sídlo. Dodnes nestratil nič zo svojho šarmu či slávy. Liečivá voda, víno a ruleta boli dôležité pre mesto v minulosti a sú aj dnes.

  baden

  Množstvo rozkošných neoklasicistických mestských domov, biedermeierovských víl, cisársky či Beethovenov dom a mnoho iných pozoruhodností ponúka Baden turistom.
  baden
  Baden je známy aj vychýrenými sladkosťami miestnych cukrárov, ktorým sa len ťažko odoláva. Dominantou a najvyhľadávanejším oddychovým miestom Badenu je však neopakovateľný kúpeľný park s množstvom významných sôch. Ďalšou atrakciou je najväčšie rozárium Rakúska, kde rastie vyše 600 druhov ruží kvitnúcich 2x ročne – v júni a októbri.


  Rosarium v Doblhofpark

  Doblhofpark ponúka na viac ako 8ha pokojnú atmosféru. Po prechádzke parkom si môžete oddýchnuť na lavičke pri jazere alebo pri kávičke v kaviarni. Pre deti je k dispozícii ihrisko.

  baden
  V rámci parku sa nachádza Rosarium: s 200 ročnou tradíciou šľachtenia a pestovania ruží: vôňa, pôvab a symfónia farieb poteší všetky zmysly. Na rozlohe 75 000 m2 Vás uchváti 30 000 kríkov a vyše 600 druhov tejto kráľovnej kvetín, ktoré kvitnú 2x ročne. V dejinách ľudstva nezažil žiadny kvet toľko úcty ako práve ruža, ktorej sa klaňajú pestovatelia, básnici i milenci....Nechajte sa aj vy omámiť jej vôňou.


  Počas festivalu dni ruží v Baden si môžete vychutnať hudbu, tanec, umenie, akrobatiku, kulinárske kreácie z ruží, prehliadky ruží a veľa ďalších podujatí, ktoré robia Dni ruží v Badene nezabudnuteľné.


  Program zájazdu:
  - odchod z Bratislavy cca o 8:00 hod
  - návšteva viedenského lesa – park kláštora Heiligenkreuz - voľný program – presun do Baden
  - po príchode do mesta Baden nasleduje pešia prehliadka mesta so sprievodcom
  - následne presun do Doblhofpark: Návšteva impozantnej výstavy ruží v Rosarium
  - odchod z Baden cca o 17:30h
  - predpokladaný príchod do BA cca o 19:00h