VIEDEŇ – po stopách histórie: hrad Hofburg, zámok Belvedere, zámok Schönbrunn s prehliadkou mesta

Jednodňový zájazd do hlavného mesta Rakúska – Viedeň: prehliadka historického centra mesta s návštevou Hofburg, Belvedere, Schönbrunn.

-48%
VIEDEŇ – po stopách histórie: hrad Hofburg, zámok Belvedere, zámok Schönbrunn s prehliadkou mesta
Bežná cena:Výška zľavy:Ušetrili ste:
37.5-48%18
Toto bola časovo limitovaná akcia.
Akcia už skončila.

Podmienky:

 • Termín zájazdu: 18.05.2019
 • Rezerváciu je potrebné poslať do CK na adresu: legiotour@legiotour.sk, kde uvediete Vaše údaje a ako prílohu je potrebné poslať kupón.
 • Kupón zahŕňa:

 • Jednodňový zájazd do hlavného mesta Rakúska – Viedeň: prehliadka historického centra mesta s návštevou Hofburg, Belvedere, Schönbrunn pre 1 osobu
 • V cene je zahrnuté: preprava autobusom, sprievodca počas zájazdu
 • V cene nie je zahrnuté vstupné:
 • Hrad Hofburg: Múzeum Sissi a cisárske apartmány: 16,90 € / dospelá osoba, 9,70 € / dieťa 6-18 rokov, vstup do nádvoria grátis
 • Zámok Belvedere: Horný aj Dolný Belvedere: 22 € / dospelá osoba, 19 € / senior od 65 rokov a študent do 26 rokov, deti do 18 rokov grátis, vstup do nádvoria a záhrady grátis
 • Zámok Schönbrunn: Imperial tour 35 min. s audio sprievodcom: 14,20 € / dospelá osoba, 10,50 € / dieťa 6-18 rokov, vstup do nádvoria a záhrady grátis
 • Všetky ceny sú orientačné. CK nezodpovedá za možné zmeny cien vstupov počas roka.
 • V cene nie je zahrnuté – ale odporúčame: poistenie liečebných nákladov v zahraničí – ponúkame uzatvorenie poistenia u nás prostredníctvom poisťovne Union, príp. zabezpečenie poistenia individuálne.
 • Možnosť zakúpenia obojsmernej miestenky v autobuse v cene: 5 € / osoba – umožňuje prednostný výber miesta v autobuse (je potrebné nahlásiť pri rezervácii zájazdu).
 • Kontakt

  Legiotour s.r.o.
  Račianska 33
  831 02 Bratislava

  Tel.: +421903 452 900

  www.legiotour.sk


  Podrobnosti o zľave

  VIEDEŇ patrí k najvýznamnejším kultúrnym centrám sveta a je miestom stretnutí zahraničných umelcov, najmä hudobníkov a vedcov. V žiadnom meste nežilo toľko skladateľov, ani nie toľko orchestrov, súborov a chórov ako vo Viedni. Vo vyše 100 štátnych a súkromných múzeách a približne 120 galériách je vystavené množstvo vzácnych exponátov. Pre svoju zaujímavú polohu, históriu a impozantnú výstavbu mesto nazývajú aj Dunajskou metropolou.

  Hrad Hofburg
  Po prehliadke mesta našou prvou zastávkou bude hrad Hofburg. Viedenský mestský hrad doslovne prekladom Dvorský hrad bol sídlom mnohých kráľov, cisárov. Najznámejším však ostane rod Habsburgovcov: cisár František Jozef I. s manželkou Elisabethou preslávenou ako Sissi. Aj dnes slúži ako sídlo rakúskeho prezidenta. Hrad sa rozprestiera na ploche šiestich námestí a počas návštevy máte možnosť vidieť: Múzeum cisárovnej Sissi, Cisárske apartmány, Striebornú komnatu, prípadne sa kochať krásnym nádvorím.
  91701786 (S)

  Zámok Belvedere
  Druhou našou zastávkou bude zámok Belvedere – nádherný barokový zámok s množstvom jazierok a fontán bol postavený princom Eugenom Savojským. Po kúpe pozemku v roku 1967 dal princ vytvoriť veľký park. Pôvodne bol palác prímestskou vilou, neskôr v roku 1752 bol kúpený rakúskou cisárovnou Máriou Teréziou a dostal dnešný názov Belvedere. Ako majetok Habsburgovcov bol ďalej rozširovaný a od roku 1775 bol domovom cisárskej obrazovej galérie. Posledná rekonštrukcia bola dokončená v roku 2008. Počas návštevy máte možnosť vidieť Horný aj Dolný Belvedere, prípadne obdivovať prekrásnu záhradu.
  101908571 (S)

  Zámok Schönbrunn
  To najlepšie na koniec – našou poslednou zastávkou bude zámok Schönbrunn. Nazývaný aj viedenský Versailess je najnavštevovanejšou pamätihodnosťou mesta. Vlastníctvo zámku sa v priebehu storočí menilo, svoje sídlo tu mali Ferdinand II, Ferdinand III, Leopold I, Karol IV a jeho dcéra Mária Terézia. Zámok má niekoľko známych miestností, napríklad Zrkadlový sál kde hrával ako šesťročný Wolfgang Amadeus Mozart. V miestnosti zvanej Vieux-Lacque zasadal vo svojich časoch Napoleon. V Modrom čínskom salóne ako podpísal Karol I svoju abdikáciu a tým aj koniec monarchie. Počas návštevy máte možnosť vidieť 22 miestností, v ktorých žil cisár František Jozef I. s manželkou Sissi, máte možnosť kochať sa nádherným nádvorím s prekrásnou záhradou.
  70013559 (S)
  Program zájazdu:
  - cca o 08:00h odchod z BA
  - príchod do Viedne – prehliadka mesta, návšteva Hofburg, Belvedere, Schönbrunn
  - cca o 18:00h odchod do BA