Levanduľový festival v Tihany

Počas festivalu máte možnosť ochutnať tradičné maďarské dobroty, zakúpiť si levandule, prípadne si ich sami nazbierať na poliach za poplatok.

-44%
Levanduľový festival v Tihany
4dní 
17h 
43m 
12s 
Pôvodne: 35,50€ 19,90 Kúpené: 0x

Podmienky:

 • Termín zájazdu: 22.06.2019
 • Rezerváciu je potrebné poslať do CK na adresu: legiotour@legiotour.sk, kde uvediete Vaše údaje a ako prílohu je potrebné poslať kupón.
 • Kupón zahŕňa:

 • Jednodňový zájazd na Levanduľový festival v Tihany pre 1 osobu
 • V cene je zahrnuté: preprava autobusom, sprievodca počas zájazdu
 • V cene nie je zahrnuté: zber levandule: cca 1500 HUF / malý zväzok, cca 2500 HUF / väčší zväzok
 • vstupné do Múzeum Bábik: dospelá osoba: cca 400 HUF / osoba, dieťa a senior: cca 300 HUF / osoba Všetky ceny sú orientačné. CK nezodpovedá za možné zmeny cien vstupov počas roka.
 • V cene nie je zahrnuté – ale odporúčame: poistenie liečebných nákladov v zahraničí – ponúkame uzatvorenie poistenia u nás prostredníctvom poisťovne Union, príp. zabezpečenie poistenia individuálne.
 • Možnosť zakúpenia obojsmernej miestenky v autobuse v cene: 5 € / osoba – umožňuje prednostný výber miesta v autobuse (je potrebné nahlásiť pri rezervácii zájazdu).
 • Kontakt

  Legiotour s.r.o.
  Račianska 33
  831 02 Bratislava

  Tel.: +421903 452 900

  www.legiotour.sk


  Podrobnosti o zľave

  Levanduľa je aromatická a liečivá rastlina, ktorá dorastá do výšky 60-120 cm. Pôvodne sa vyskytovala len v západnom Stredomorí, tradičnou pestovanou oblasťou je juhovýchodné Francúzsko – časť nazývaná Provensálsko, no postupne sa rozšírila aj do ostatných krajín.
  36936120 (S)
  Jej využitie je naozaj rozsiahle:
  - do kúpeľov – už v antickom Ríme sa používala levanduľa do kúpeľov
  - v domácnosti – ukladá sa do šatníkov nielen pre ich krásnu intenzívnu vôňu, ale aj pre odpudzovanie molí
  - v kozmetickom priemysle – používa sa pre výrobu vonných olejov, parfumov atď.
  - v kuchyni – v neposlednom rade sa používa aj v kuchyni – najmä vo Francúzsku, Španielsku a Taliansku je prísadou tzv. provensálskeho korenia, je súčasťou mnohých receptov – napríklad aj levanduľová bábovka, ktorú si môžete vychutnať nielen počas sviatkov.
  Levanduľa sa používa pri bolestiach hlavy, nespavosti, nervozite, závratoch... masážny olej pomáha pri reumatických bolestiach a má povzbudzujúci účinok.

  Tihany - autentické maďarské mestečko sa vyznačuje prírodnými scenériami a nachádza sa neďaleko od severného brehu Balatonu. Jeho pomenovanie pravdepodobne pochádza zo slovanského slova „ticho“. V tomto malebnom mestečku môžete počas prehliadky navštíviť: barokový Benediktínsky kláštor, Rímsku hrobku, ktorú postavil kráľ Andrej I., Relikvie ľudovej architektúry a roľnícke domy – máte možnosť nazrieť do tradičnej kultúry Tihany, Levanduľový dom, Múzeum bábik a mnohé iné. Počas festivalu máte možnosť ochutnať tradičné maďarské dobroty, zakúpiť si levandule, prípadne si ich sami nazbierať na poliach za poplatok.
  12025145_s
  Program zájazdu:
  - cca o 07:00h odchod z BA
  - príchod do Tihany – prehliadka mestečka, účasť na festivale, možnosť zberu levandule
  - cca o 17:00h odchod do BA