Marhuľový festival v Krems and der Donau s návštevou stredovekého hradu Kreuzenstein

Zavítajte s nami do čarovného údolia Wachau – oblasť patriaca Dolnému Rakúsku, ktorá pre množstvo historických pamiatok je zapísaná do Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

-42%
Marhuľový festival v Krems and der Donau s návštevou stredovekého hradu Kreuzenstein
0dní 
18h 
18m 
58s 
Pôvodne: 39,50€ 22,90 Kúpené: 0x

Podmienky:

 • Termín zájazdu: 13.07.2019
 • Rezerváciu je potrebné poslať do CK na adresu: legiotour@legiotour.sk, kde uvediete Vaše údaje a ako prílohu je potrebné poslať kupón.
 • Kupón zahŕňa:

 • 1 dňový poznávací zájazd - Marhuľový festival v Krems and der Donau s návštevou stredovekého hradu Kreuzenstein pre 1 osobu
 • V cene je zahrnuté: preprava autobusom, sprievodca počas zájazdu
 • V cene nie je zahrnuté:
 • vstup do hradu Kreuzenstein: skupinové vstupné od 20 osôb: cca 8 € / osoba, dieťa 6-16 rokov: cca 6 € / dieťa, dieťa do 6 rokov = grátis
 • Všetky ceny sú orientačné. CK nezodpovedá za možné zmeny cien vstupov počas roka.
 • V cene nie je zahrnuté – ale odporúčame: poistenie liečebných nákladov v zahraničí – ponúkame uzatvorenie poistenia u nás prostredníctvom poisťovne Union, príp. zabezpečenie poistenia individuálne.
 • Možnosť zakúpenia obojsmernej miestenky v autobuse v cene: 5 € / osoba – umožňuje prednostný výber miesta v autobuse (je potrebné nahlásiť pri rezervácii zájazdu).
 • Kontakt

  Legiotour s.r.o.
  Račianska 33
  831 02 Bratislava

  Tel.: +421903 452 900

  www.legiotour.sk


  Podrobnosti o zľave

  Hrad Kreuzenstein prekrásny stredoveký hrad nachádzajúci sa na idylicky viditeľnom mieste na zalesnenom kopci priamo nad dedinkou Leobendorf len pár kilometrov od Viedne. Pre jeho majestátnu polohu vo výške 266 nad morom, v blízkosti Dunaja a Viedenského lesa bol hrad využívaný najmä v stredoveku ako strategické opevnenie. Odtiaľ pánovi hradu ovládali nielen časti Tullnského poľa a Korneuburskej kotliny ale dohliadali na mesto Viedeň a veľkú časť Dolného Rakúska. Počas prehliadky sa dozviete všetko o histórii hradu, o šľachtickom rode Wilczek, máte možnosť vidieť kráľovskú zbrojnicu, kaplnku, rytiersku sálu, grófsku izbu, loveckú komoru, zámockú kuchyňu, nádvorie a pod.
  kreuzenstein1
  Krems an der Donau – mestečko ležiace na Dunaji je nazývané aj mestom kultúry.
  88564926 (S)
  Patrí k najstarším rakúskym mestám. Okrem pekného historického centra zaplnené útulnými kaviarničkami máte možnosť navštíviť: Mestské múzeum vína, Steiner Tor, Piaristenkirche ako aj netradičné Múzeum karikatúry.
  marhule
  Po prehliadke mestečka presun do historického centra pre návštevu marhuľového festivalu. Počas festivalu máte možnosť ochutnať tradičné rakúske dobroty, zakúpiť si marhule a marhuľové výrobky ako napríklad: marmelády, likéry, rôzne koláčiky a pod. O poriadnu zábavu sa postarajú tradičné miestne kapely.
  marhule
  Program zájazdu:
  - cca o 08:00h odchod z BA
  - cca o 10:00h návšteva hradu Kreuzenstein, prehliadka hradu, po návšteve odchod
  - príchod do Krems and der Donau – prehliadka mestečka, účasť na festivale
  - cca o 18:00h odchod do BA